Home Etkinlikler Akademik Popüler İstanbul Üniversitesi Matematik Kulübü 23 Nisan Matematik Şenliği

İstanbul Üniversitesi Matematik Kulübü 23 Nisan Matematik Şenliği

İÜ MATEMATİK KULÜBÜ & ÇOCUKLUKTAN GELEN PROJESİ

Boğaziçi Üniversitesi Matematik Öğretmenliği mezunu, matematik derslerindeki farklılaştırılmış eğitim uygulamaları ve eğitim üzerine kurguladığı mizahi çalışmalarla bilinen Eser Dilsöz’ü ve çalıştayımızda da konuğumuz olan Kadir Has Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof.Dr. Ayşe Hümeyra Bilge’yi ağırlıyor olacağız. 23 Nisan 2021 Cuma günü Teknoloji, eğlence, sanat, oyunculuk ve bunların birleşiminden doğan matematik evrensel kümesiyle hep birlikte kesişmek için öğretmenlerimizi ve öğretmen adayları ve bu coşkuyu yaşamak isteyen herkesi etkinliğimize bekliyoruz.

Projemizin çıkış amacı; çocukluktan gelen korkularımızı, kaygılarımızı bir kenara bırakıp bu kez yerini eğlenmeye, öğrenmeye ve tutkuya bırakmaktır. Bu yüzden korkun değil tutkun olsun sloganıyla yola çıktık.
Bu yıl ilk kez İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü müfredatında olan Gönüllülük Çalışmaları dersi kapsamında ve İstanbul Üniversitesi Matematik Kulübü iş birliğiyle ortaya çıkan sosyal sorumluluk projemiz “Çocukluktan Gelen” projesi ile ilkokul ve ortaokul düzeyinde çocukların farklı sebeplerden dolayı matematiğe karşı duydukları endişelerin, zorlukların yerine, keyifle öğrenmeyi, eğlenmeyi ve matematiğin aslında içimizden biri olduğunu anlatarak minik kalplere dokunmayı hedefliyoruz.

Matematiğin Fen, Mühendislik, Bilim ve Teknolojiyle birlikte sunulduğu harika atölyeler hazırladık.
8 adet atölyemiz bulunmakta. Çocukluktan Gelen projesinin bulunduğu platformlara ve 24-25 Nisan tarihinde çocuklara özel gerçekleşecek atölyeler hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

linktr.ee/cocukluktangelen

Etkinlik Zamanı: 23 Nisan 2021 Cuma 10.00-13.30

Etkinlik zoom ve youtube üzerinden gerçekleşecektir.

Bulunduğumuz platformlara https://linktr.ee/iumatematik üzerinden ulaşabilirsiniz.